Сайт знаходиться в режимі тестової експлуатації. E-mail для запитань та пропозицій support@minfin.gov.ua

Німецьке товариство міжнародного співробітництва (GIZ)

Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH підтримує Україну за дорученням Федерального уряду Німеччини на шляху демократичних перетворень з 1993 року. Станом на 31.12.2019 року 352 національних і 52 іноземних фахівців, а також 6 радників з розвитку представляють GIZ в Україні. Крім того, 7 інтегрованих експертів працюють безпосередньо в українських органах управління, торгово-промислових палатах, університетах та неурядових організаціях. З 2009 року GIZ має представництво в Києві (GIZ Бюро в Україні).

Назва проекту:

Ефективне управління державними фінансами lll

Замовник:

Федеральне міністерство економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ)

Виконавець:

Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH

Політичний партнер:

Міністерство фінансів України

Територія діяльності:

Київ

Тривалість:

07/2019 – 06/2022

Контакти:

Томас Мейєр / thomas.meyer@giz.de

 

За дорученням Федерального Уряду Німеччини GIZ надає підтримку  Міністерству фінансів України в ініціюванні та реалізації реформ задля створення прозорої, ефективної та підзвітної системи державних фінансів.

За підтримки GIZ у 2019 – 2020 роках, на базі магістерської програми “Фіскальне адміністрування” Університету державної фіскальної служби України, для співробітників Державної податкової служби реалізований проєкт дуальної освіти, що передбачає поєднання навчання у закладах освіти та навчання на робочому місці.

Під час тренінгів працівники Міністерства та податкових органів отримують знання щодо стандартів оподаткування в країнах ЄС та у світі, що сприяє їх подальшому успішному запровадженню в Україні

За підтримки GIZ створено три інтернет-платформи: ProZorro, ProZorro.Sale та E-Data, збільшення користувачів якими позитивно впливає на прозорість фінансової системи. E - Data, зокрема його складова open budget, spending, є найбільш відкритою базою даних публічних фінансів України і дозволяє переглянути відомості щодо використання бюджетних коштів. Статистика свідчить, що на сьогодні такою можливістю щодня користуються біля 20 000 осіб. Завдяки ProZorro публічні закупівлі є відкритими для громадськості.

У 2018 році Україна була відзначена Інститутом міжнародних фінансів як країна з перехідною економікою, яка досягла найбільшого прогресу у забезпеченні прозорості публічних даних та стосунків з інвесторами. Також було відзначено, що суттєво покращилась ефективність бюджетної системи України: Міністерство фінансів розробило зміни до Бюджетного кодексу щодо запровадження середньострокового бюджетного планування, які були схвалені Верховною Радою України наприкінці 2018 року;  вчасно (з дотриманням строків, передбачених Бюджетним кодексом України) було ухвалено закони України Про Державний бюджет України на 2018, 2019 та 2020 роки.  

Проведені заходи:

Працівники Мінфіну та ДПС взяли участь в практичному семінарі з впровадження автоматичного обміну інформацією (AEOI)