Сайт знаходиться в режимі тестової експлуатації

Програма Stand-by

Меморандум про економічну і фінансову політику, схвалений Радою директорів МВФ 18 грудня 2018 року, містить виклад політики та стратегії, яких планує дотримуватись Україна протягом дії 14-тимісячної програми, а також конкретні кроки, необхідні для успішного проходження переглядів та отримання наступних траншів.

Документ містить напрями роботи України у сферах грошово-кредитної і валютно-курсової політики, бюджетної політики, а також політики в енергетичному та фінансовому секторах, урядуванні, управлінні державними підприємствами та бізнес-кліматом, а також 8 структурних маяків.

Виконання положень Меморандуму дасть змогу до кінця дії програми залучити $3,9 млрд фінансової підтримки від МВФ, які підуть до резервів Національного банку України. Це зміцнить національну валюту та допоможе створити стабільний і прогнозований інвестиційний клімат.

Рішення про започаткування нової програми та надання першого траншу було прийнято на засіданні Ради Директорів МВФ 18 грудня 2018 року. 20 грудня 2018 року Україна отримала перший транш у розмірі 1 млрд спеціальних прав запозичень (приблизно $1,4 млрд) за програмою співпраці з МВФ.

Його отримання дало Україні можливість залучити іншу міжнародну фінансову підтримку. Так, 18 грудня 2018 року Україна отримала фінансову гарантію на суму $750 млн від Світового банку, за якою 27 грудня залучила кредит у розмірі 349,3 млн євро, наданого Deutsche Bank. Ознайомитись з текстом документу можна за посиланням.