Сайт знаходиться в режимі тестової експлуатації. E-mail для запитань та пропозицій support@minfin.gov.ua

Європейський банк реконструкції та розвитку

Європейський банк реконструкції та розвитку має статус міжнародної фінансової організації з найвищим кредитним рейтингом (ААА). Банк було створено у 1991 році. На даний час членами Банку є 69 країн, ЄС та ЄІБ. Україна є членом ЄБРР з 13.08.1992. Міністр фінансів є Керуючим від України - членом Ради Керуючих ЄБРР.

ЄБРР не фінансує витрати державного бюджету, а здійснює фінансування тільки інвестиційних проектів розвитку у приватному та державному секторі, окрім оборонної та тютюнової промисловості, а також проектів грального бізнесу.

В рамках прийнятої стратегії ЄБРР працює у двох напрямках: надання міжнародних кредитів на пільгових умовах під державні гарантії та кредитування приватних підприємств на комерційних умовах.

ЄБРР є одним з найбільших інституційних інвесторів в Україні. Станом на 01 грудня 2020 р. сукупний обсяг виділеного Україні Банком фінансування становить 14,499 млрд євро в рамках 486 проектів. На стадії реалізації знаходиться 8 спільних з ЄБРР проектів загальним обсягом позик 1 701,0 млн євро. Обсяг використання коштів позик ЄБРР за цими проектами станом на 01.12.2020 – 919,7 млн євро (54,1 % загальної суми позик).

Використання коштів по проєктах ЄБРР в державному секторі станом на 01 грудня 2020 року