Сайт знаходиться в режимі тестової експлуатації. E-mail для запитань та пропозицій support@minfin.gov.ua

Європейський банк реконструкції та розвитку

Європейський банк реконструкції та розвитку має статус міжнародної фінансової організації з найвищим кредитним рейтингом (ААА). Банк було створено у 1991 році. На даний час членами Банку є 69 країн, ЄС та ЄІБ. 

В Україні працює представництво ЄБРР, яке розташоване у Києві. 

Банк має наступні цілі й функції:

  • підтримка економічного розвитку і реконструкції країн Центральної та Східної Європи з метою сприяння переходу їх до відкритої ринкової економіки і приватного підприємництва;
  • підтримка країн - отримувачів допомоги в проведенні структурних економічних реформ;
  • сприяння інвестиціям у виробництво, а також у сферу послуг і фінансовий сектор та пов’язану з ним інфраструктуру; стимулювання ключових і економічно обґрунтованих проектів, надання технічної допомоги для підготовки, фінансування і реалізації проектів тощо.

ЄБРР не фінансує витрати державного бюджету, а здійснює фінансування тільки інвестиційних проектів розвитку у приватному та державному секторі.

Україна є членом ЄБРР з 13.08.1992. 

Міністр фінансів є Керуючим від України - членом Ради Керуючих ЄБРР.

Банк фінансує різні галузі, окрім оборонної та тютюнової промисловості, а також проектів грального бізнесу.

В рамках прийнятої стратегії ЄБРР працює у двох напрямках: надання міжнародних кредитів на пільгових умовах під державні гарантії та кредитування приватних підприємств на комерційних умовах.

ЄБРР є одним з найбільших інституційних інвесторів в Україні. Станом на початок липня 2020 року сукупний обсяг виділеного Україні Банком фінансування становить 14,888 млрд євро в рамках 465 проектів. На стадії реалізації знаходиться 7 спільних з ЄБРР проектів загальним обсягом позик 1 552,0 млн євро. Обсяг використання коштів позик ЄБРР за цими проектами станом на 30.06.2020 – 901,76 млн євро (58,1% загальної суми позик).

Використання коштів по проєктах ЄБРР в державному секторі станом на 30 червня 2020 року