Сайт знаходиться в режимі тестової експлуатації

Звіти

Основні підходи, застосовані при складанні Інформації про фіскальні ризики

та їх впливу на показники державного бюджету у 2025 році

Інформація про фіскальні ризики (включаючи умовні зобов’язання та квазіфіскальні операції) та їх вплив на показники державного бюджету у 2025 році (далі – Інформація про фіскальні ризики) підготовлена Мінфіном на виконання вимог пункту 12-1 частини першої статті 38 Бюджетного кодексу України. При підготовці вказаного документу враховувалась інформація, яка надходила від головних розпорядників бюджетних коштів, суб’єктів господарювання державного сектору економіки, інших установ.

Цей аналітичний документ містить інформацію про ризики, пов’язані із: змінами у макроекономічному середовищі, функціонуванням фінансового сектору, управлінням державним боргом та гарантованим державою боргом, діяльністю суб’єктів господарювання державного сектору економіки, невиконанням плану надходжень від приватизації державного майна, реалізацією проектів ДПП, соціальною сферою, сферою сільського господарства та продовольчої безпеки держави, ліквідацією наслідків надзвичайних ситуацій техногенного, природного та іншого характеру.

В Інформації про фіскальні ризики враховані вимоги Меморандуму про економічну та фінансову політику від 17.06.2024 (далі – Меморандум), зокрема відображено результати стрес-тестування восьми великих державних підприємств паливно-енергетичного сектору та транспорту, які відіграють важливу роль для економіки України та постраждали від війни, а також оцінку потенційних фіскальних та квазіфіскальних витрат.

Результати стрес-тестування державних підприємств, яке проводилось за участю експертів технічної місії МВФ, відображають лише можливий тренд фінансових прогнозів за умов реалізації різних сценаріїв та можуть відхилятись від фактичної ситуації внаслідок впливу неврахованих у сценаріях подій.

Крім того, в Інформацію про фіскальні ризики відповідно до вимог Меморандуму включено перелік проектів ДПП/концесій, що наразі реалізуються в Україні, та аналіз пов’язаних з ними ризиків та їх потенційного впливу на бюджет 2025 року.

У цьому документі також наводяться рекомендації щодо заходів, яких слід вживати органам державної влади та іншим інституціям з метою мінімізації впливу фіскальних ризиків на бюджетні показники у відповідних сферах.

Разом з тим, перелік вказаних у документі фіскальних ризиків не є вичерпним та буде залежати від зміни перебігу подій на фронті, зовнішніх та внутрішніх умов економічного розвитку, виникнення нових викликів для країни.