Сайт знаходиться в режимі тестової експлуатації

Безоплатна правнича допомога

Безоплатна правнича допомога – правнича допомога, що гарантується державою та повністю або частково надається за рахунок коштів Державного бюджету України, місцевих бюджетів та інших джерел.

Право на безоплатну правничу допомогу – гарантована Конституцією України можливість громадянина України, іноземця, особи без громадянства, у тому числі біженця чи особи, яка потребує додаткового захисту, отримати в повному обсязі безоплатну первинну правничу допомогу, а також можливість певної категорії осіб отримати безоплатну вторинну правничу допомогу у випадках, передбачених Законом України «Про безоплатну правничу допомогу».

Мінфін як суб’єкт надання безоплатної первинної правничої допомоги в межах своєї компетенції надає такі види правничих послуг:

1) надання правової інформації;

2) надання консультацій і роз'яснень з правових питань;

3) складення заяв, скарг та інших документів правового характеру (крім документів процесуального характеру);

4) надання допомоги в забезпеченні доступу особи до вторинної правничої допомоги та медіації.

Для отримання безоплатної первинної правничої допомоги Мінфіну необхідно заповнити заяву та надіслати її на електронну адресу:  zvernennya@minfin.gov.ua або поштову адресу: вул. Межигірська, м. Київ, 104071.

Проведення особистого прийому осіб для надання безоплатної первинної правничої допомоги у Мінфіні здійснюється відповідно до наказу Міністерства фінансів України від 21.11.2012 № 1209 (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 12.12.2012 № 2062/22374) та графіку, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 24.04.2023 № 210. 

Особи, які мають право на безоплатну вторинну правничу допомогу, яка полягає у здійсненні захисту в суді та здійснення представництва інтересів в судах, інших державних органах, органах місцевого самоврядування, перед іншими особами, складення документів процесуального характеру, тощо, можуть її отримати у будь-якому центрі з надання безоплатної вторинної правничої допомоги чи бюро правничої допомоги, звернувшись за адресами, зазначеними на сайті legalaid.gov.ua.

З метою отримання безоплатної вторинної правничої допомоги Ви можете зателефонувати до контакт-центру за безкоштовним номером 0 800 213 103.

Юридична консультація надається онлайн також через форму зворотного зв’язку на сайті: legalaid.gov.ua. Отримати відповідь з правових питань можна, залишивши повідомлення на офіційній сторінці системи безоплатної правничої допомоги у Facebook.

Постраждалі від сексуального насильства під час війни та домашнього насильства можуть отримати безоплатну правничу допомогу від держави

Система безоплатної правничої допомоги запускає інформаційну кампанію про допомогу постраждалим від насильства. Кампанія складатиметься з двох частин: підтримка у випадках сексуального насильства, пов’язаного зі збройною агресією росії проти України та допомога постраждалим від домашнього насильства.

Мета кампанії — проінформувати про можливість отримати безоплатну правничу допомогу та мотивувати постраждалих діяти, щоб захистити себе.  Адже нині більшість подібних злочинів залишаються невідомими, а тому кривдники — непокараними. Розголос важливий — це спонукає інших звертатися по допомогу.

Звернувшись до системи безоплатної правничої допомоги, можна отримати консультацію юриста, допомогу із зверненням до поліції, представництво інтересів у суді.  

Як звернутися до системи безоплатної правничої допомоги: