Сайт знаходиться в режимі тестової експлуатації. E-mail для запитань та пропозицій support@minfin.gov.ua

Європейський інвестиційний банк

Європейський інвестиційний банк (ЄІБ) створено у 1957 році. На сьогодні акціонерами ЄІБ є 27 країн Європейського Союзу. Європейський інвестиційний банк здійснює не тільки кредитну діяльність, але й виступає найбільшим позичальником грошових ресурсів на міжнародних фінансових ринках капіталу.

З 2004 року Україна розпочала співпрацю з Європейським інвестиційним банком щодо створення нормативно-правової бази з метою залучення його ресурсів для реалізації інфраструктурних, енергетичних, природоохоронних та інших інвестиційних проектів.

Станом на 01 жовтня 2020 р. загальний обсяг наданих ЄІБ фінансових ресурсів в Україні, як в державному, так і приватному секторі, складає більше 6,4 млрд євро.

На сьогодні проектний портфель ЄІБ у державному секторі складає 19 проектів загальним обсягом    4,034 млрд євро. В рамках реалізації цих проектів станом на 01 жовтня 2020 р. використано 609,09 млн євро, в т .ч. у 2018 році – 43,3  млн євро, у 2019 році – 139,7 млн євро.

Останнім часом ЄІБ здійснює не тільки кредитну діяльність, але й виступає найбільшим позичальником грошових ресурсів на міжнародних фінансових ринках капіталу. Банк має найвищий кредитний рейтинг – ААА.

Спільні з ЄІБ проекти спрямовані на розвиток автомобільних доріг України, енергетичну галузь, розвиток муніципальної та залізничної інфраструктури, підтримку малого та середнього бізнесу, відновлення інфраструктури Донецької і Луганської областей.

Використання коштів за проектами ЄІБ в державному секторі станом на 1 жовтня 2020 року

Оголошення про відбір банків для участі в спільному з ЄІБ проекті «Основний кредит для малих та середніх підприємств та компаній з середнім рівнем капіталізації»

Оголошення про відбір банків для участі в спільному з ЄІБ проекті «Основний кредит для аграрної галузі – Україна»