Сайт знаходиться в режимі тестової експлуатації

Банк розвитку Ради Європи

Банк розвитку Ради Європи (далі – БРРЄ) є багатосторонньою фінансовою установою, яка має виключно соціальну спрямованість.

БРРЄ був створений у 1956 році з метою вирішення європейськими країнами питань, пов’язаних із соціально-спрямованою реінтеграцією біженців, переміщених осіб та мігрантів.

Ініціаторами створення БРРЄ виступили 8 країн – Бельгія, Греція, Ісландія, Італія, Люксембург, Німеччина, Туреччина та Франція.

У рамках мандату із зміцнення соціальної єдності та згуртованості в Європі БРРЄ через свою фінансову діяльність сприяє утвердженню цінностей та принципів Ради Європи.

Водночас, Банк має окремий юридичний статус і є фінансово незалежним від РЄ. У рамках інституційних зав’язків Банку з Радою Європи Генеральний секретар РЄ висловлює думку щодо прийнятності, з точки зору політичних та соціальних цілей РЄ, всіх проектів, які вносяться на розгляд БРРЄ.

Поточна діяльність Банку розподілена за такими секторами: біженці та мігранти, будівництво соціального житла, покращення умов життя, захист довколишнього середовища, подолання наслідків та запобігання природним катастрофам, освіта, охорона здоров’я, збереження культурної спадщини, державне управління, підтримка малого та середнього бізнесу.

Прийняттям Закону України «Про членство України в Банку розвитку Ради Європи та приєднання до Третього протоколу до Генеральної угоди про привілеї та імунітети Ради Європи» було завершено процедуру приєднання до БРРЄ. Таким чином Україна офіційно стала 43-м членом Банку.

Станом на 01 листопада 2024 року проектний портфель БРРЄ у державному секторі складає 2 проекти загальним обсягом 200 млн євро.

В рамках реалізації цих проектів станом на 01 листопада 2024 року вибрано 80 млн євро, в т .ч. у 2024 році - 80 млн євро.

Використання коштів в рамках реалізації цих проектів БРРЄ станом на 01.11.2024