Сайт знаходиться в режимі тестової експлуатації

Державне управління

Державна служба є одним із ключових компонентів державного управління та має забезпечити максимально ефективне та якісне функціонування всіх органів. Міністерство фінансів України розробило інтерактивну аналітичну панель («дашборд»), що дозволить проаналізувати інформацію щодо граничної, фактичної чисельності працівників у державних органах, зокрема в органах судової влади та місцевих державних адміністраціях (без урахування органів сектору безпеки і оборони). Цей інструмент дозволяє побачити відповідну інформацію як за окремими групами, так і в розрізі окремих органів.

За даними органів державної влади, станом на 01.01.2023 у 109 органах фактично працює 175,8 тис. осіб. Протягом 2022 року фактична чисельність працівників цих органів знизилася на 9,6 тис. осіб. Загалом в органах державної влади станом на початок 2023 року функціонує Секретаріат КМУ та 18 міністерств, 20 служб, 15 агентств, 4 інспекції, 4 комісії, 8 інших державних органів, чисельність яких встановлюється Урядом, а також 9 державних органів, чисельність яких не встановлюється Кабміном, 24 місцеві державні адміністрації та 6 органів судової влади.

Детально з інформацією можна ознайомитись в інтерактивному дашборді:

За оперативними даними, станом на 1 жовтня 2023 року у 107 органах державної влади фактично працює 170,5 тис. осіб. Водночас протягом січня ‒ вересня 2023 року фактична чисельність працівників скоротилася на 5,3 тис. осіб.
Детальні дані за 2023 рік представлені на оновленому дашборді: