Сайт знаходиться в режимі тестової експлуатації. E-mail для запитань та пропозицій support@minfin.gov.ua

Кредитна Установа для Відбудови (KFW)

Кредитна установа для відбудови (KfW) – державний банк Уряду ФРН, що є лідером серед банків Німеччини у сприянні економічному розвитку Німеччини, Європи та світу. Центральний офіс KfW – м. Франкфурт-на-Майні, представництва – в мм. Берліні, Бонні та у більш ніж 50 державах.

Сфера діяльності KfW: підтримка малого та середнього бізнесу; загальні позики; будівництво та енергозбереження, охорона навколишнього середовища; фінансування соціальної інфраструктури (водопостачання, енергопостачання,   освіта, охорона здоров’я тощо); експортне та проектне фінансування; завдання суспільного значення; рефінансування.

Основні інструменти KfW:

- кредити надаються Урядом ФРН, який діє через KfW (фінансові умови - 2% річних на 30-40 років, з яких 10 років – пільгове обслуговування);

- гранти;

- змішане фінансування: кредит + грантовий елемент (підтримка роботи експертів, консультантів, навчання тощо);

- комбінування фінансових ресурсів: до державних коштів KfW додає власні ресурси (у цьому випадку умови кредиту - 2-6% річних на 10-25 р., пільгове обслуговування кредиту – 1-4 р.);

- комерційні кредити (так звані кредити сприяння).

В рамках співпраці України з KfW на сьогодні успішно завершено реалізацію трьох проектів вартістю 217,0 млн. євро, вибірка коштів за якими склала 100 %.

Триває реалізація 3 інвестиційних проектів обсягом 207,5 млн. євро, з яких станом на 1 липня 2020 року використано 27,23 млн. євро. 

Використання коштів за проєктами KfW станом на 1 липня 2020 року