Сайт знаходиться в режимі тестової експлуатації

Верховна Рада України підтримала у першому читанні проект Держбюджету на 2023 рік

7 жовтня парламент завершив процес розгляду проекту Держбюджету-2023 у першому читанні: Верховна Рада України прийняла Постанову щодо висновків та пропозицій до проекту закону про Державний бюджет України на 2023 рік. За відповідне рішення проголосували 251 народний депутат.

Під час підготовки проекту Держбюджету-2023 до першого читання народними депутатами, фракціями, групами та профільними комітетами Верховної Ради було надано близько 1300 пропозицій на суму 4 трильйона гривень. Більше половини з них стосувались збільшення коштів оборонного бюджету.

У співпраці представників Мінфіну з народними депутатами України та парламентськими комітетами у проекті Постанови Верховної Ради про висновки та пропозиції до проекту Закону України про Державний бюджет на 2023 рік відображено ініціативи щодо перерозподілу видатків на суму близько 4 мільярдів гривень.

Міністр фінансів України Сергій Марченко під час виступу в парламенті подякував народним депутатам України за продуктивну дискусію і розуміння важливості схвалення бюджету в скорочені терміни, а також пріоритетів бюджету країни в умовах воєнного стану.

«Уряд уже розпочав діалог з міжнародними партнерами – США, ЄС, Міжнародним валютним фондом щодо пошуку джерел покриття дефіциту бюджету.

Міжнародні партнери готові підтримати Україну в прагненні до якнайшвидшої нашої перемоги над загарбником і дати кошти на відбудову держави», – зазначив Сергій Марченко.

У проекті Державного бюджету України на 2023 рік 45% видатків заплановано на безпеку та оборону – це 17,8% національного ВВП. Нагадаємо, що фінансування Збройних Сил України відбувається за рахунок внутрішніх ресурсів країни, тобто за рахунок бюджетних коштів.

Основні показники Держбюджету на 2023 рік:

  • 1,1 трлн грн доходів та 2,3 грн трлн видатків загального фонду;
  • покриття дефіциту за рахунок макрофінансової допомоги міжнародних партнерів та продажу військових облігацій;
  • 16%  передбачено на соціальні програми підтримки українців, в тому числі на виплати пенсій та адаптацію ветеранів;
  • 7% – на охорону здоров’я;
  • 6,2% – на освіту;
  • 24 млрд грн – допомога громадам деокупованих територій;
  • 19,4 млрд грн – у Фонд ліквідації наслідків збройної агресії;
  • продовження дії програм підтримки бізнесу: кредити «5-7-9%» та гранти.

Також сьогодні парламентарі прийняли за основу зі скорочення строків до другого читання законопроект щодо внесення змін до Бюджетного кодексу України, який системно пов’язаний із проектом Державного бюджету України на 2023 рік. Його метою є приведення положень у відповідність із нормами законодавчих актів України, уточнення повноважень учасників бюджетного процесу і удосконалення бюджетних процедур в умовах воєнного стану.