Сайт знаходиться в режимі тестової експлуатації

Мінфін: Професійність та доброчесність митників мають перевірятися системно

За результатами експериментального проєкту в митній службі, що складається з трьох тестів (знання митного й антикорупційного законодавства, загальні здібності, благонадійність) 56% посадових осіб митної служби показали позитивний результат та 10,5% митників не рекомендовано до проходження служби.

Проєкт з тестування реалізовано Міністерством фінансів України та Державною митною службою України за підтримки Міжнародної організації з міграції та Посольства США в Україні.

«Для Міністерства фінансів України важливо, щоб досвід, отриманий під час пілотного проєкту з тестування митників, у подальшому реалізувався під час проведення регулярних атестацій кваліфікації та доброчесності. Це потребує прийняття відповідних законодавчих змін.

Професійні знання та доброчесність мають перевірятися системно, а відповідні наслідки для працівників митних органів у разі непроходження такої перевірки мають бути чітко врегульовані на рівні закону. Така системність має стати запорукою об’єктивності призначень на посаду і просування по службі», –  зазначив заступник Міністра фінансів України з питань європейської інтеграції Юрій Драганчук.

Загальна кількість митників, які взяли участь у тестуванні, – 9 048 осіб, 495 з них отримали відмінний результат з усіх трьох тестів. Найбільший відсоток відмінників (9 %) – на Буковинській та Поліській митницях.

Найвищий рівень благонадійності показали Подільська митниця (Хмельницька обл.) – 75,00%, Північна митниця (Чернігівська обл.) – 65,30%, Київська митниця (Черкаська обл.) – 69,50%. Найбільша кількість нерекомендованих до проходження служби осіб на Азовській митниці – 22,60%.

Найкращі результати з тестування на знання законодавства та на загальні здібності показали Поліська, Буковинська, Дніпровська (Дніпропетровська обл.), Чорноморська (Миколаївська обл.), Енергетична митниці – близько 90% службовців успішно здали тести.