Сайт знаходиться в режимі тестової експлуатації

Бюджетна декларація 2022-2024: Мінфін розпочав процес підготовки

Міністерство фінансів України розпочало процес підготовки Бюджетної декларації на 2022-2024 роки, документу, який визначає засади бюджетної політики й показники державного бюджету на середньостроковий період та є основою для складання проекту Державного бюджету й прогнозів місцевих бюджетів.

Реалізація середньострокового бюджетного планування - це один із пріоритетів роботи Уряду та Мінфіну. Це системний підхід до формування бюджетної політики, який забезпечує стратегічний підхід до визначення пріоритетних заходів та ефективний розподіл ресурсів.

Саме про це, а також ряд інших тем, Сергій Марченко днями обговорив на зустрічі з експертами з фінансово-економічних питань. Зокрема, Міністр відзначив: «Для нас дуже важлива незалежна експертна думка та отримання зворотнього зв’язку, щоб почути, який прогрес у нас є, де немає, яке бачення у представників громадянського суспільства тих викликів, що стоять перед країною і на порядку денному роботи Уряду».

Також всім головним розпорядникам державного бюджету був відправлений інструктивний лист, підписаний Міністром, щодо підготовки пропозицій до трирічної Бюджетної декларації. Пропозиції включають наступне:

  • цілі державної політики, які передбачається реалізувати у середньостроковому періоді;
  • перелік бюджетних програм, які будуть спрямовані на реалізацію визначених цілей державної політики;
  • інформацію щодо змін у структурі бюджетних програм розпорядника на три роки;
  • перелік інформації галузевого спрямування, яку необхідно для підготовки Бюджетної декларації.

Зазначена вище інформація має бути подана Мінфіну до 15 лютого 2021 року, відповідно до календаря бюджетного процесу.

Міністерство фінансів розраховує на своєчасне отримання якісно підготовленої інформації для підготовки Бюджетної декларації на 2022–2024 роки.