Сайт знаходиться в режимі тестової експлуатації

Сергій Марченко: У зведеному держбюджеті 2021 передбачено близько 27 млрд грн на фінансування культурного розвитку

Пандемія – не час і не привід для занепаду важливих для суспільства секторів. Насамперед – культури. Тому у зведеному держбюджеті 2021 передбачено близько 27 млрд грн на фінансування культурного розвитку.

Про це повідомив Міністр фінансів Сергій Марченко під час он-лайн виступу у панельній дискусії «Креативний депозит України» на IV щорічному Міжнародному форумі «Креативна економіка», який відбувається за підтримки  Міністерства культури та інформаційної політики України.

«Порівняємо обсяги видатків на культуру у 2020-му і 2016-му. Чотири роки тому видатки зведеного бюджету на культуру і мистецтво сягали 10.55 млрд гривень. Цього року – 20.35 млрд (+93%). Наступного року у планових показниках зведеного бюджету на культуру і мистецтво заклали близько 27 млрд грн. Це свідчить про те, що це сфера культурного розвитку є пріоритетом держави», - наголосив Міністр фінансів.

За його словами, загальний обсяг видатків у проекті держбюджету 0,5% ВВП:  «Цей обсяг визначили з урахуванням потреб галузі і країни. Його достатньо, аби підтримати державні заклади культури, зокрема через систему грантів, захистити розвиток української мови, забезпечити потреби національного театру і кіно».

Крім того, Сергій Марченко не погоджується із маніпуляціями щодо начебто неактуальності українського кіно і загалом – культури у час пандемії.

«У найважчі часи держава зобов’язана стимулювати творчих і креативних митців. Це – умова виживання держави і нації. З огляду на це, фінансування національної кіноіндустрії передбачає 671,1 млн гривень. Плануємо підтримати 191 український фільм. Це – державна інвестиція у свій духовний фундамент. Зміцнивши його, ми станемо загалом сильнішими», - зауважив очільник фінансового відомства.

Також Сергій Марченко додав, що передбачили фінансування грантів Українського культурного фонду (697,4 млн).

«Цих коштів вистачить на розвиток 418 проектів. Серед них – 157 інноваційних проектів, 124 – міжнародних, 62 – із збереження, актуалізації і популяризації національного культурного надбання. Плануємо дати гроші на старт 75 мистецьких проектів, які вперше отримають державну підтримку», - наголосив Сергій Марченко.

Міністр фінансів висловив сподівання, що прийняття державного бюджету-2021, а згодом виконання – дозволить українцям пересвідчитися у потенціалі розвитку української культури. А державі – закласти той самий креативний депозит, який забезпечить очікувані дивіденди.

Виступ Сергія Марченка у панельній дискусії «Креативний депозит України» можна переглянути за посиланням.