Сайт знаходиться в режимі тестової експлуатації

Сергій Марченко: «Світовий банк вчергове довів підтримку України, спрямовану на подолання наслідків пандемії COVID-19»

Сьогодні, 14 грудня, між Україною та МБРР підписано Угоду про Друге додаткове фінансування, спрямоване на подолання наслідків пандемії COVID-19, для проекту «Модернізація системи соціальної підтримки населення України».
Мінфін у співпраці з Мінсоцполітики доклали усіх зусиль для підготовки Угоди в найкоротші строки, завдяки якій Україна зможе залучити кредит в розмірі 300 млн дол. США, 170 з яких – вже до завершення поточного року. 

Міністр фінансів України Сергій Марченко висловив вдячність за конструктивну співпрацю всім учасникам переговорного процесу та зазначив наступне: «Підписання Угоди про Друге додаткове фінансування для проекту «Модернізація системи соціальної підтримки населення України» є логічним завершенням року, в якому Світовий банк вчергове довів свою дієву підтримку, спрямовану на боротьбу з наслідками поширення COVID-19. Головна мета – це соціальна допомога і соціальні послуги для малозабезпечених сімей, а також допомога постраждалим від негативного економічного впливу пандемії COVID-19».

Це буде друге додаткове фінансування проекту «Модернізація системи соціальної підтримки населення України», який реалізується в Україні, загальна сума кредиту за яким складе  750 млн доларів США. Проект спрямований на покращення результатів діяльності системи соціальної допомоги та соціальних послуг в Україні для малозабезпечених сімей.

Виконуюча обов’язки Директора Представництва  Світового банку у справах Білорусі, Молдови та України Клавдія Максименко подякувала за спільну роботу над Угодою і привітала всіх присутніх з тим, що вдалося підготувати її до підписання в найкоротші терміни.

«Ми підписали Угоду, яка найближчими днями почне працювати для українців. Я хочу висловити готовність Світового банку і надалі підтримувати плідну співпрацю з Урядом України – і стосовно вже запроваджених проектів, які є затвердженими, а також нових, над якими ми зараз спільно працюємо», – повідомила Клавдія Максименко.

У свою чергу Сергій Марченко наголосив, що підтримка Світового банку і оперативне прийняття важливих рішень дає надію на продовження співпраці, а також запевнив у готовності наполегливо працювати над проектами, направленими на розвиток освіти, закупівлю вакцин від COVID-19 тощо.

Підписана Угода дає змогу розпочати реалізацію нового проекту «Додаткове фінансування проекту «Модернізація системи соціальної підтримки населення». Також очікується підписання Угоди щодо проекту «Східна Україна: возз’єднання, відновлення та відродження (Проект 3В)», спрямованого на покращення транспортного сполучення і підтримку відновлення сільськогосподарської галузі у Луганській області.