Сайт знаходиться в режимі тестової експлуатації

Європейський банк реконструкції та розвитку додатково спрямує 98,5 млн євро на  підтримку ліквідності АТ «Укрзалізниця»

Сьогодні, 1 вересня, Міністр фінансів України Сергій Марченко та  Директор ЄБРР в країнах Східної Європи та Кавказу Маттео Патроне підписали Угоду про внесення змін до Гарантійної угоди (Проект електрифікації української залізниці «Електрифікація залізничного напрямку Долинська – Миколаїв – Колосівка») між Україною та ЄБРР.

Окрім того, у рамках цього заходу Голова правління АТ «Укрзалізниця» Олександр Камишин та Директор ЄБРР в країнах Східної Європи та Кавказу Маттео Патроне також підписали Угоду про внесення змін до Угоди про надання позики в рамках Проекту.

Внесення змін до угод в рамках чинного Проекту електрифікації української залізниці дозволить додатково спрямувати частину кредиту ЄБРР в обсязі 98,5 млн євро на забезпечення ліквідності для фінансування критично важливих потреб Укрзалізниці.

Перепрофільована частина кредиту ЄБРР буде забезпечена гарантією Уряду Франції або іншої країни G7.

«Ми вдячні Європейському банку реконструкції та розвитку за вагому фінансову підтримку нашої держави. На тлі відкритої військової агресії російської федерації проти України Укрзалізниця продовжує виконувати важливі гуманітарні функції з евакуації  цивільного населення із регіонів, які перебувають під обстрілами. Разом з тим пошкодження та руйнування залізничної інфраструктури, втрата рухомого складу Укрзалізниці негативно впливають на забезпечення безперебійної роботи товариства. Тому збільшення кредиту ЄБРР на підтримку ліквідності Укрзалізниці дозволить підтримати стабільність її роботи в умовах війни», – зазначив під час підписання Угоди Сергій Марченко.

Довідково:

10 червня 2022 року підписано зміни до угод в рамках Проекту електрифікації української залізниці, згідно з якими 50 млн євро було спрямовано на підтримку ліквідності АТ «Укрзалізниця» (загальний обсяг кредиту ЄБРР на ліквідність Укрзалізниці  – 148,5 млн євро).