Сайт знаходиться в режимі тестової експлуатації

Україна отримала четвертий транш масштабної макрофінансової допомоги від ЄС у розмірі 1,5 млрд євро

Сьогодні, 23 травня, Україна отримала четвертий транш у розмірі 1,5 млрд євро в рамках масштабної макрофінансової допомоги (МФД) на 2023 рік. 

Таким чином, у 2023 році до державного бюджету України надійшло вже 7,5 млрд євро пільгових коштів від ЄС. Загальний обсяг фінансування за зазначеною програмою сягає 18 млрд євро.

Кошти надаються на безпрецедентно пільгових умовах для України й спрямовуються на фінансування пріоритетних видатків держбюджету. 

“Пільгові кошти від партнерів з Європейського Союзу, в рамках макрофінансової допомоги ЄС, дозволяють нам вчасно та у повному обсязі здійснювати фінансування пріоритетних видатків, зокрема для підтримки українських громадян. Фінансова допомога ЄС є вагомим внеском на шляху до перемоги України над агресором. Вдячний Європейським колегам за розуміння фінансових потреб держави, а також своєчасне і ритмічне надання коштів”, — зазначив Міністр фінансів України Сергій Марченко.

Наступні транші в рамках масштабної програми МФД будуть надходити до держбюджету протягом 2023 року з урахуванням виконання Україною узгоджених сторонами умов.