Сайт знаходиться в режимі тестової експлуатації

Митний безвіз – ухвалено рішення про запрошення України до митних Конвенцій про процедуру спільного транзиту (NCTS) та спрощення торгівлі товарами

Сьогодні, 7 липня 2022 року, ухвалено рішення про запрошення України до Конвенції про процедуру спільного транзиту (NCTS) та до Конвенції про спрощення формальностей у торгівлі товарами.

«Незважаючи на воєнний стан, Мінфін продовжує втілювати у життя реформу митниці. Ми маємо на меті перетворити українську митницю на максимально зручний сервіс для нашого бізнесу. І NСTS дозволить зробити це, прискоривши проходження товарів через кордон. Митний безвіз – це можливість швидкого переміщення товарів між 36-ма країнами Європейського регіону. Водночас, приєднання до Конвенції про процедуру спільного транзиту та NCTS – це важливий крок майбутнього членства України в ЄС», – наголосив Міністр фінансів України Сергій Марченко.

Рішення прийнято на засіданні робочої групи з питань відповідних конвенцій за результатами розгляду висновків фінальної Оціночної місії Генерального директорату з питань оподаткування та Митного союзу Європейської комісії (DG TAXUD), яка відбулася 23–24 червня 2022 року.

Після приєднання України до Конвенції про процедуру спільного транзиту (NCTS) український бізнес зможе користуватися такими перевагами та спрощеннями:

  • одна транзитна декларація та одна гарантія для переміщення товарів між 36 країнами (з країнами ЄС і ще з Великою Британією, Туреччиною, Сербією, Північною Македонією, Ісландією, Норвегією, Ліхтенштейном та Швейцарією).
  • авторизовані підприємства зможуть відправляти та отримувати товари на своєму підприємстві без заїзду на митні термінали;
  • українські фінансові гарантії діятимуть ще у 35 країнах світу.

Очікується, що розпочати міжнародне застосування NCTS Україна зможе вже наприкінці 2022 року. Цьому має передувати прийняття Верховною Радою України законопроекту № 7420 та законопроектів про приєднання до двох конвенцій, здійснення всіх відповідних міжнародних процедур.

«Невдовзі українські підприємства зможуть користуватися всіма перевагами та спрощеннями, якими користується бізнес країн – учасниць Конвенції. Приєднання до NCTS – це важливий елемент митної інтеграції з ЄС. Цьому передувала велика робота, зокрема, у чисельних перемовинах щодо ряду тактично-стратегічних питань імплементації положень Конвенції та розгортання відповідного ІТ інструменту, розробки законодавчого підґрунтя, запуску технологічного забезпечення та підготовки фахівців, поетапне залучення бізнесу до нових практик. «Митний безвіз» – це також поштовх для розвитку логістичних, комерційних та торгівельних хабів в Україні», – повідомив заступник Міністра фінансів з питань європейської інтеграції Юрій Драганчук.

Перспектива приєднання до Конвенцій є результатом злагодженої роботи фахівців Мінфіну, Держмитслужби, Національного банку України, Офісу підтримки реформ Мінфіну, фахівців програми EU4PFM.

Нагадаємо, що транзитні спрощення на національному рівні діють в Україні з березня минулого року.  Отримати детальну інформацію про нові можливості застосування системи спільного транзиту, а також як стати її учасником, можна на сайті Держмитслужби.

_______________________

Довідково

NCTS – технологія, яка лежить в основі європейської Конвенції про процедуру спільного транзиту.

Україна розпочала застосування NCTS з листопада 2020 олку – спочатку у пілотному режимі, а з 17 березня 2021 року розпочато етап національного застосування NCTS. Для переходу до міжнародного застосування NCTS, Україна мала отримати запрошення, після чого приєднатися до Конвенції про процедуру спільного транзиту.

Станом на липень 2022 року у системі вже зареєстровано більше 1100 трейдерів, близько 4,5 тисяч працівників митниці, подано більше 5500 декларацій. 13 компаніям присвоєно статус фінансового гаранта. Розпочато надання українським підприємствам спеціальних транзитних спрощень.

Понад рік працює Служба підтримки з питань NCTS.