Сайт знаходиться в режимі тестової експлуатації

Керівництво Мінфіну обговорило із Посольством США реформу оплати праці, фінансування соцвидатків і реалізацію Нацстратегії доходів

15 березня заступники Міністра фінансів Роман Єрмоличев та Світлана Воробей зустрілись із дипломаткою з економічних питань Посольства США Сарою Лонгбрейк для обговорення питань нових умов оплати праці на державній службі, фінансування пенсій та соцвиплат, а також реалізації Нацстратегії доходів.

Розпочинаючи зустріч, заступник Міністра фінансів Роман Єрмоличев подякував американському народу за значну допомогу на шляху до збереження демократичних цінностей. Водночас наголосив, що Мінфін ініціював зміни підходів до умов оплати держслужбовців, адже розумів проблематику нерівних умов у цій системі.

«Проаналізувавши стан оплати праці в державних органах, ми побачили, що у деяких органів стимулюючі надбавки були необмежених розмірів або окремим працівникам необґрунтовано встановлено занадто великі надбавки. Наприклад, в одному із структурних підрозділів ОДА у працівника відділу бухгалтерського обліку оклад становив 11 тисяч гривень, а надбавка ‒ 620 %, заробітна плата цього працівника зростала автоматично у 6 разів. Тому Уряд у 2024 році реалізував реформу оплати праці, запровадивши нову грейдову систему посадових окладів в органах державної влади», ‒ прокоментував заступник Міністра фінансів.

Також Роман Єрмоличев наголосив, що Уряд прийняв рішення з 1 квітня скоротити вакантні штатні посади в системі державних органів на 19,3 тис. посад:

«Вакантні посади за системою оплати праці, що діяла в 2023 році і раніше, мали важливу роль для міністерств. Адже, коли в міністерствах була значна кількість вакансій, а фонд оплати праці рахувався за граничною чисельністю, це створювало передумови його економії та призводило до виплат більшої заробітної плати. Тому Уряд виправив таку ситуацію».

Щодо фінансування соціальних видатків Роман Єрмоличев наголосив, що основною метою у цьому напрямі є підтримка насамперед бідних людей і тих, які постраждали від війни, а отже, Мінфін продовжує роботу із вдосконалення підходів щодо фінансування соціальних виплат.

«На сьогодні у нас близько 4,5 млн внутрішніх переселенців, із яких у минулому році отримували фінансову допомогу більше половини. З березня цього року ми посилили критерії цієї допомоги, і фактично всі люди працездатного віку мають бути офіційно зареєстровані у Державному центрі зайнятості, працевлаштованими і працювати на економіку країни», ‒ пояснив заступник Міністра фінансів.

Щодо Національної стратегії доходів заступниця Міністра фінансів Світлана Воробей наголосила, що в основі Національної стратегії доходів України лежить справедлива послідовність: «Спершу маємо здійснити реформу адміністрування, внутрішню трансформацію податкової та митниці, а після зростання довіри громадян та бізнесу до податкових та митних органів, зможемо переходити до підвищення вимог до платників податків та будемо проводити заходи з реформування податкової та митної політик. Ці процеси відбуватимуться послідовно. Ми обов’язково знайдемо компроміс, який буде прийнятний як для держави, так і для громадян та представників бізнесу».

Світлана Воробей підкреслила важливість роботи Мінфіну у напрямі консолідації ІТ-ресурсів, збільшення рівня прозорості даних у системі управління державними фінансами, що підвищить довіру до інформації, яку використовує Уряд. Також заступниця Міністра фінансів подякувала за допомогу та підтримку, що наближає Україну до Перемоги!