Сайт знаходиться в режимі тестової експлуатації

Україна отримає від KfW 7,4 млн євро для пільгового кредитування малих та середніх підприємств

Сьогодні Міністр фінансів України Сергій Марченко, виконавчий директор Фонду розвитку підприємництва Андрій Гапон та директор Кредитної усттанови для відбудови (KfW) по регіону Південно-Східної Європи та Туреччини Клаус Мюллер підписали Угоду про надання  кредиту та гранту для реалізації проекту «Рефінансування енергоефективних інвестицій малих та середніх підприємств України через фінансовий сектор» (далі – Проект), що фінансується Урядом Федеративної Республіки Німеччина.

Проект є продовженням спільного з KfW проекту «Підтримка малих і середніх підприємств», реалізація якого дозволила розбудувати систему кредитування малих та середніх українських підприємств у національній валюті завдяки фінансовій допомозі Європейського Союзу на компенсацію збитків від курсової різниці та профінансувати малі та середні підприємства (далі – МСП) на загальну суму більше 1 млрд гривень.

Для впровадження Проекту через Кредитну установу для відбудови (KfW) буде залучено кредитні (7 млн євро) та грантові (0,4 млн євро) кошти.

Кредит залучається Урядом України на 30 років з 10-річним пільговим періодом.

Залучені кредитні кошти буде спрямовано Фондом розвитку підприємництва через банки-партнери на фінансування МСП у національній валюті, що сприятиме підтримці ліквідності фінансових установ та дозволить МСП здійснювати інвестиції в енергоефективні заходи в умовах воєнного стану.

Довідково:

Укладення Угоди про кредит та грант в рамках Проекту здійснюється відповідно до  Угоди між Кабінетом Міністрів України та Урядом Федеративної Республіки Німеччина про фінансове співробітництво (асигнування 2012 – 2019 років) від 17.12.2020, ратифікованої Законом від 15.06.2021 № 1552-IX.