Сайт знаходиться в режимі тестової експлуатації

Європарламент проголосував за надання Україні додаткової макрофінансової допомоги у розмірі 5 млрд євро

Сьогодні, 15 вересня, Європейський парламент підтримав рішення Європейської Комісії від 7 вересня щодо запровадження для України нової масштабної восьмої за ліком програми макрофінансової допомоги (МФД) ЄС у розмірі 5 млрд євро.

Очікується, що перший транш коштів в рамках МФД буде надано Україні одразу після набуття чинності для сторін відповідних Меморандуму про взаєморозуміння та Кредитної угоди. Переговори щодо параметрів Меморандуму та Кредитної угоди будуть проведені одразу після прийняття рішення щодо надання Україні додаткової фінансової підтримки Радою ЄС. 

«Сьогодні, перед обличчям глобальних викликів, цивілізований світ об’єднаний як ніколи раніше. Ми надзвичайно вдячні європейським колегам за плідну співпрацю на всіх рівнях. Додаткове фінансування ЄС допоможе пом’якшити економічні наслідки руйнівної війни росії проти нашої держави”, – зазначив Сергій Марченко.

Макрофінансова допомога ЄС буде спрямована на фінансування першочергових потреб Держбюджету та сприятиме збереженню фінансової стабільності України. 

Загальна сума наданої Україні макрофінансової допомоги ЄС сягатиме 12,21 млрд євро (з урахуванням восьмої за ліком макрофінансової допомоги ЄС та вже отриманих Україною протягом 2014 - 2022 років кредитних коштів в рамках попередніх семи програм).

Нагадаємо, що 1 серпня цього року Україна отримала перші 500 млн євро в рамках сьомої за ліком макрофінансової допомоги ЄС, а другу частину в рамках цієї ж програми у розмірі 500 млн євро було отримано 2 серпня.