Сайт знаходиться в режимі тестової експлуатації

Сергій Марченко обговорив з представниками JP Morgan залучення приватних інвестицій в Україну 

Сьогодні, 10 лютого, Міністр фінансів України Сергій Марченко зустрівся з представниками одного з найбільших банківських холдингів у світі JP Morgan.

Від Міністерства фінансів у зустрічі взяла участь заступниця Міністра фінансів України Ольга Зикова. Від JP Morgan – Керівник відділу ринків боргового капіталу у країнах Центральної та Східної Європи, Близького Сходу та Африки Стефан Карл Віліям Вейлер, Глобальний директор департаменту кредитування та депозитів, генеральний директор JP Morgan Wealth Workplace Вінсент Ентоні ла Падула, Глобальний директор департаменту альтернативних інвестицій JP Morgan Asset Management Ентон Піл та Генеральний директор Lotus Land Entertainment Арон Кауфман.

Сергій Марченко подякував представникам холдингу за тривалу співпрацю під час війни. JP Morgan надавали підтримку у проведенні переговорів з інвесторами в українські активи щодо відстрочки платежів за суверенними єврооблігаціями. Переговори було проведено у рекордно короткі строки. Завдяки досягнутій домовленості з кредиторами України щодо призупинення виплати за боргами до кінця 2024 року було заощаджено близько 6 млрд доларів США бюджетних коштів.

У ході зустрічі сторони обговорили залучення іноземних інвестицій у відновлення України.

Міністр фінансів зауважив, що Україна розраховує якомога швидше відновити доступ до міжнародного ринку капіталу. 

“Відбудова країни не може складатися лише з пільгового фінансування міжнародних партнерів. Вартість реконструкції становитиме сотні мільярдів доларів. Уряд України зацікавлений у створенні сприятливого середовища для залучення приватних інвестицій”, – зазначив Міністр фінансів.

Щодо пріоритетних сфер для залучення приватних інвестицій, було закцентовано увагу на енергетиці, природних ресурсах, IT та аграрному секторі.

Сергій Марченко зазначив, що Уряд України працює, зокрема з Multilateral Investment Guarantee Agency (MIGA) групи Світового банку, над початком страхуванням воєнних ризиків та отриманням інвестиційних гарантій.

Підсумовуючи, сторони домовились тісно співпрацювати у довгостроковій перспективі для визначення пріоритетів приватного інвестування в Україну.