Сайт знаходиться в режимі тестової експлуатації

Сергій Марченко зустрівся з представниками Уряду та Білого дому США: обговорили потреби держбюджету у 2024 році та використання російських активів

15 квітня в межах робочого візиту на Весняні збори МВФ та Світового банку до Вашингтону, США, Міністр фінансів України Сергій Марченко провів низку зустрічей з представниками Уряду та Білого дому Сполучених Штатів. 

У зустрічах взяли участь заступниця Міністра фінансів Ольга Зикова, заступник Міністра фінансів з питань євроінтеграції Юрій Драганчук та Урядовий уповноважений з питань управління державним боргом Юрій Буца.

  • Зустріч з заступником Міністра фінансів США з міжнародних справ Джеєм Шамбо. 

На порядку денному питання забезпечення потреб Державного бюджету України у 2024 році. 

Сергій Марченко подякував Уряду та громадянам США за спрямовану Україні від початку повномасштабного вторгнення пряму бюджетну підтримку. 

 “З 24 лютого 2022 року загальний обсяг бюджетної допомоги Сполучених Штатів сягає близько 23 млрд доларів США. Залучені кошти стали вагомим внеском у стабільність фінансової системи нашої країни. Наразі пріоритетом є забезпечення Збройних сил необхідними ресурсами для успішного протистояння агресору, водночас надаючи громадянам України першочергові соціальні та гуманітарні послуги. Збереження допомоги від США є критично важливим. Ми розраховуємо, що Конгрес Сполучених Штатів якомога швидше ухвалить відповідне рішення щодо затвердження пакету допомоги Україні на 2024 рік”, — додав Міністр фінансів. 

  • Зустріч з заступником радника Білого дому з національної безпеки з питань міжнародної економіки Даліпом Сінгхом 

Сторони обговорили забезпечення бюджетних потреб у поточному році. 

Сергій Марченко зазначив, що близько половини видатків у 2024 році спрямовуються на сектор безпеки і оборони. 

“Зважаючи на зростаючу потребу у фінансуванні оборони, що здійснюється виключно за рахунок внутрішніх ресурсів, залучення зовнішнього фінансування на соціальні та гуманітарні бюджетні видатк є виирішальним. Потреба у 2024 році становить 37,2 млрд доларів США, із яких вже залучено 10,2 млрд доларів США”. 

Також було обговорено заходи, вжиті Урядом України, що дозволили додатково мобілізувати 5,4 млрд доларів США у першому кварталі 2024 року та активізацію внутрішнього ринку запозичень. У поточному році завдяки випуску ОВДП до держбюджету вдалось залучити 3,5 млрд доларів США. 

Сергій Марченко подякував Даліпу Сінгху за особистий внесок у посилення санкційного тиску Сполучених Штатів на росію. Ці зусилля дозволили частково обмежити доходи рф, які спрямовуються на військову кампанію проти України. 

Сторони наголосили, що росія повинна нести відповідальність за скоєні нею злочини і одним із шляхів є використання конфіскованих активів на користь України, зокрема на першочергові соціальні, військові потреби та подальше відновлення. У якості можливих механізмів було зазначено спрямування прибутку від продажу конфіскованих активів на потреби України.

Від початку повномасштабного вторгнення країни-партнери заморозили суверенні активи рф на загальну суму близько 280 млрд доларів США. 

  • Зустріч з заступником державного секретаря США з питань економічного зростання, енергетики та навколишнього середовища Хосе В. Фернандесом. 

Ключовими темами для обговорення стали потреби України у швидкому відновленні, насамперед енергетичного сектору та об'єктів критичної інфраструктури.   

“В умовах постійних ракетних загроз для стабільної роботи енергетики, допомога партнерів є ключовою. Окрім забезпечення захисту повітряного простору, необхідно своєчасно усунути вже існуючі наслідки російського терору вчасно відновивши критично важливі об’єкти. Уряд України активно працює з донорами для залучення необхідної допомоги на реалізацію проєктів з відбудови та відновлення”, — сказав Сергій Марченко. 

Також Міністр фінансів наголосив на важливості посилення обмежувальних заходів та санкцій проти рф. Відсутність жорстких заходів проти рф загрожує не тільки Україні, але й сприяє поступовому руйнуванню міжнародної системи, заснованої на сталих правилах.