Сайт знаходиться в режимі тестової експлуатації

Уряд затвердив механізм розподілу додаткової дотації місцевим бюджетам на 2024 рік обсягом понад 33 млрд грн

Сьогодні, 19 січня, на засіданні Уряду затверджено механізм розподілу у 2024 році додаткової дотації обсягом 33,4 млрд грн з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення повноважень органів місцевого самоврядування на деокупованих, тимчасово окупованих та інших територіях України, що зазнали негативного впливу у зв’язку з повномасштабною збройною агресією рф. Розподіл додаткової дотації відбуватиметься у два етапи.

Перший етап охоплює:

1. місцеві бюджети (за винятком бюджету міста Києва), що належать до районів, зазначених у переліку Мінреінтеграції як зони бойових дій або тимчасово окуповані рф. Розподіл коштів базуватиметься на фактичних надходженнях до місцевих бюджетів земельного податку, податку на нерухомість (крім земельної ділянки) та єдиного податку станом на 1 січня 2024 року;

2. місцеві бюджети, для яких законом про держбюджет на 2024 рік  передбачено додаткову дотацію, індексовану на зростання мінімальної заробітної плати;

3. місцеві бюджети (крім бюджету міста Києва), що у 2023 році не отримували податок на доходи фізичних осіб (ПДФО) від доходів з військовослужбовців, з урахуванням фактичних надходжень у 2023 році до місцевих бюджетів ПДФО (крім ПДФО від доходів військовослужбовців).

Другий етап передбачає квартальний перерозподіл між місцевими бюджетами (за винятком бюджету міста Києва), ґрунтуючись на фактичних надходженнях ПДФО до місцевих бюджетів.