Сайт знаходиться в режимі тестової експлуатації

Україна отримає 550 млн доларів США у рамках проекту Світового банку для відновлення сільського господарства

7 листопада Україна та Міжнародний банк реконструкції та розвитку (МБРР) підписали грантову та кредитну угоди у рамках проекту Світового банку “Екстрений проект надання інклюзивної підтримки для відновлення сільського господарства України” (ARISE). 

Фінансування проекту складається з позики Світового банку у розмірі 230 млн доларів США із Цільового фонду з надання Україні необхідної кредитної підтримки (ADVANCE Ukraine), що підтримується Урядом Японії, та гранту у розмірі 320 млн доларів США від Цільового фонду підтримки, відновлення, відбудови та реформування України (URTF). 

Проект має на меті підтримати доступ сільгоспвиробників до фінансування через пільгове кредитування та гранти. 

500 млн доларів США із загального обсягу коштів будуть спрямовані на фінансування Державної програми "Доступні кредити 5-7-9%" в 2023-2024 роках з фокусом на аграрні підприємства. Залучені кошти дозволять зменшити вартість запозичень для аграріїв попри війну, аби вони мали змогу продовжити сільськогосподарське виробництво. Цей компонент проекту впроваджуватиметься Фондом розвитку підприємництва.

Сільгоспвиробники також матимуть можливість отримати гранти, на які передбачено близько 50 млн доларів США у рамках ARISE.

“Сільське господарство зазнає значних збитків від агресивної війни рф, що має негативні наслідки для продовольчої безпеки як України, так і всього світу. Підписання угод між Україною та Світовим банком є надзвичайно своєчасним та необхідним для забезпечення безперервного доступу до фінансування аграрного бізнесу України. Проект ARISE допоможе тисячам українських аграріїв і надалі здійснювати виробництво в умовах війни”, — зазначив Міністр фінансів України Сергій Марченко.