Сайт знаходиться в режимі тестової експлуатації. E-mail для запитань та пропозицій support@minfin.gov.ua

Мінфін : На заходи з протидії COVID-19 витрачено понад 30 млрд грн бюджетних коштів

Станом на 29.09.2020 з Фонду боротьби з COVID-19 вже використано 25,8 млрд грн, або 39% виділених коштів. 

З них на охорону здоров’я використано 2,7 млрд грн з  16,3 млрд грн запланованих (або 17% виділених коштів). 

Підкреслюємо, що в сфері охорони здоров’я з Фонду передбачено виділення 100 млн грн на закупівлю апаратів ШВЛ: на сьогодні ці кошти в повному обсязі у головного розпорядника – МОЗ (касові видатки на закупівлю апаратів ШВЛ не здійснювались) та майже 3 млрд грн на забезпечення лабораторій МОЗ та закупівлю засобів індивідуального захисту для працівників закладів охорони здоров’я, з яких наразі використано 553,5 млн грн. 

Важливо, що крім коштів Фонду, заходи зі протидії COVID-19 фінансуються також з інших джерел. Так, за програмою медичних гарантій, Національна служба здоров’я вже здійснила оплати закладам охорони здоров’я на суму понад 4,8 млрд грн за послуги, що пов’язані із лікуванням COVID-19. 

Крім того, з коштів місцевих бюджетів витрачено 3,3 млрд грн на придбання товарів і послуг для запобігання поширенню COVID-19 (станом на 24.09.2020).

Міністерство фінансів наголошує, що всі видатки на протидію COVID-19 мають бути ефективними та прозорими. Крім того, ефективність використання цих коштів буде ретельно перевірена Держаудитслужбою.

Моніторити стан використання коштів на боротьбу з COVID-19 можна на офіційному сайті Мінфіну.